HNL: Istra pobijedila Cibaliju, Dinamo bolji od Splita

Nogometaši Istre 1961 pobijedili su u Puli u 15. kolu Prve HNL Cibaliju sa 3:2 (1:1).

U derbiju začelja nogometaši Istre 1961 osvojili su sva tri boda na teškom i kišom natopljenom terenu pulskog stadiona Aldo Drosina s kojima su bodovnu prednost nad predposljednjoj Cibaliji  povećali na šest bodova.

Gosti su na otvaranju utakmice imali više loptu u posjedu, ali su domaćini u svom prvom napadu preko Parackog došli u vodstvo. Puljani su od tada dominirali  terenom, a gosti su izjednačili golom Pervana u prvoj minuti  sudačkog produžetka  prvog dijela.

Novu prednost domaćinima donio je napadač Solomun koji se u 62 minuti prošetao kroz obranu Vinkovčana i iz blizine poslao loptu u bliži kut slabo postavljenog vratara Matkovića. Za goste je izjednačio prekrasnim golom sa 18 metara Mišić i kada  se očekivalo da će utakmica osme i devete momčadi sa prvenstvene ljestvice završiti podjelom bodova sudac Bebek je najprije dosudio kazneni udarac za domaćine. Vratar Matković obranio je udarac Stepčića, ali je na odbijenu loptu natrčao Gržan i iz blizine je poslao u mrežu.

S nova tri boda Istra 1961 sada 14 bodova koliko je osvojio i Slaven Belupo  sa kojim dijeli sedmo i osmo mjesto, dok je Cibalia ostala na predposljednjem mjestu  sa osam bodova.

Susret je odigran na stadionu Aldo Drosina, a sudio je pred 100 gledatelja Bebek iz Rijeke.

Strijelci: 1:0 Paracki (10), 1:1 Pervan (45+1), 2:1 Solomon (62), 2:2 Mišić (81) 3:2 Gržan (86).

U zadnjem dvoboju 15. kola Prve HNL u Splitu su nogometaši Dinama pobijedili RNK Splita s 1:0 (1:0) te su ostali na šest bodova zaostatka za vodećom Rijekom.

U vrlo slaboj utakmici u Splitu jedini pogodak je pao u 17. minuti kada je ubačaj Petra Stojanovića iskosa prevario vratara domaćih Tomislava Duku. Ovo je četvrta uzastopna gostujuća pobjeda Dinama s rezultatom 1:0.

Na ljestvici vodi Rijeka s 41 bodom, Dinamo ima 35, a Split je ostao zadnji sa sedam osvojenih bodova.

Pred 200 gledatelja na stadionu Park mladeži sudio je Vučemilović iz Osijeka.
Strijelac: 0:1 Stojanović (17).