[VIDEO] NBA: Bogdanović solidan u porazu Netsa

Bojan Bogdanović postigao je 14 koševa u domaćem porazu svoje momčadi Brooklyn Netsa. Nadigrali su ih Charlotte Hornetsi 99:95.

Najbolji hrvatski košarkaš bio je u početnoj petorci Netsa i na terenu je proveo 33 minute. Za to vrijeme ostvario je učinak od 14 koševa uz šut 4/17 te četiri skoka i asistenciju. Kod Brooklyna najuspješniji su bili Sean Kilpatrick s 19 koševa, četiri skoka i četiri asistencije te Brook Lopez s 18 koševa i tri skoka te dvije asistencije.

U momčadi Hornetsa najbolji su bili Kemba Walker postigavši 30 koševa uz šest skokova te Nicolas Batum koji je ostvario učinak od 18 koševa i devet skokova.

Veliko iznenađenje priredili su i Los Angeles Lakersi. Oni su na svom terenu porazili prošlogodišnje viceprvake Golden State Warriorse 117:97. Najboljii igrači u redovima Lakersa bili su Julius Randle s 20 koševa i 14 skokova te Lou Williams s 20 poena, dva skoka i četiri asistencije. D'Angelo Russell je ugradio 17 koševa i četiri asistencije u pobjedu Lakersa. Hrvatski košarkaš Ivica Zubac odigrao je 48 sekundi bez ostvarenog učinka.

Kod Warriorsa najbolji je bio Kevin Durant s 27 koševa, pet skokova i tri asistencije. Stephen Curry je za 31 minutu na terenu postigao 13 koševa, 11 asistencija i osam skokova. Zanimljivost je da u 10 pokušaja Curry nije zabio nijedan šut za tri poena.

Dragan Bender nije dobio priliku u momčadi Pheonix Sunsa koja je na gostovanju svladala New Orleans Pelicanse sa 112:111 nakon produžetka. Pobjednički koš postigao je T.J. Warren sedam sekundi prije kraja produžetka, da bi u posljednjem napadu domaćih šut sa sirenom promašio E'Twaun Moore. Devin Booker je sa 38 pogodaka predvodio Sunse do druge ovosezonske pobjede, dok Pelicansima za prvu pobjedu iz šestog pokušaja nije bilo dovoljno 22 koša i 11 skokova Anthonyja Davisa.

NBA rezultati:

Brooklyn - Charlotte 95:99
Bojan Bogdanović je za Brooklyn igrao 33:14 minuta i postigao 14 koševa (šut za dva 2-8, trica 2-9, slobodna bacanja 4-4) uz 4 skoka i 1 asistenciju
LA Lakers - Golden State 117:97