[VIDEO] Bogdanović sjajan, Netsi tijesno izgubili kod Milwaukeeja

Hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović pružio je sjajnu partiju u dvoboju svog Brookylna u gostima kod Milwaukeeja.

Bogdanović je bio prvi strijelac utakmice s 26 poena, no Netsi su ipak upisali tijesan poraz 108:110.  Na parketu je proveo 31:20 minuta, upisavši uz 26 poena, osam skokova te dvije asistencije, a 11.6 sekundi prije kraja susreta pogodio je tricu za izjednačenje 108:108.

Pokušaj Jabarija Parkera 1.8 sekundi do isteka vremana da domaćinima osigura slavlje nije uspio, no utakmica ipak nije otišla u produžetak, jer John Henson skače u napadu i zabija sa zvukom sirene za pobjedu Milwaukeeja.

Osim Bogdanovića, u redovima Netsa istaknuli su se još Trevor Booker s 14 poena i 14 skokova, Luis Scola (14 poena, osam skokova) te Jeremy Lin s 12 poena i deset asistencija. Najbolji kod Bucksa bili su Rashad Vaughn (22 poena) te Giannis Antetokounmpo (21 poen, 11 skokova).

Orlando Magic doživio je 15. uzastopni poraz od Cleveland Cavaliersa. Aktualni NBA prvaci slavili su na svom parketu 105:99, a predvodili su ih LeBron James (23 poena) i Kyrie Irving (20). Evan Fournier za Magic je zabio 22 poena, a Jeff Green dodao je deset uz deset skokova. Mario Hezonja imao je skroman učinak, igrao je 10:20 minuta upisavši tri poena i četiri skoka za Orlando. Damjan Rudež nije igrao.

Cleveland je imao čak 18 koševa prednosti koja se istopila u zadnjoj četvrtini i spala na samo tri razlike tri i pol minute prije kraja. James je tada dobacio loptu J.R Smithu koji pogađa tricu. Magic na to odgovara također tricom, ali Smith pogađa još jedan koš za prednost od 94:88. Smith je utakmicu završio sa 16 pogodaka, a sa dva slobodna bacanja 18.7 sekundi prije kraja utakmice doveo je Cavse u vodstvo od osam koševa.

Poraz su doživjeli i Philadelphia 76ersi Darija Šarića od kojih su sa 104:72 bolji bili Atlanta Hawksi. Šarić je bio u početnoj petorci 76ersa, igrao je 26:24 minute i u tom je vremenu upisao pet koševa, četiri skoka i dvije asistencije.

Hawkse su predvodili Paul Millsap sa 17 poena i Kyle Korver s 15, a Dennis Schroder dodao je 11 poena upisavši i 11 asistencija. Kod Sixersa su po 14 poena zabili Sergio Rodriguez i Joel Embiid.