Hat-trick Ronalda, Kovačiću 90 minuta u pobjedi Reala

Nogometaši madridskog Reala u susretu su 10. kola španjolskog prvenstva kao gosti u Vitoriji svladali Alaves sa 4:1 (2:1).

Domaći su poveli preko Deyverson (7), ali je Real već do poluvremena preokrenuo rezultat s dva gola Cristiana Ronalda (17-11m, 33). U samoj završnici su Alvaro Morata (84) i Ronaldo (88) svojim trećim golom postavili konačni rezultat.

Zanimljivo, Ronaldo je u prvih devet kola postigao tek dva gola u Primeri, a u subotu je i više nego udvostručio svoj konto.

Mateo Kovačić odigrao je čitavu utakmicu za Kraljevski klub dok se Luka Modrić i dalje oporavlja od ozljede.

Nogometaši Barcelone u susretu su 10. kola španjolskog prvenstva na svom Camp Nou svladali posljednjeplasiranu Granadu s minimalnih 1:0 (0:0).

Jedini gol na utakmici postigao je Rafinha u 48. minuti.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu, koja je sada druga sa 22 boda, dva manje od vodećeg Real Madrida, dok je Granada ostala na dnu sa samo tri boda.

Eibar je preokretom u posljednjih deset minuta dobio Villarreal s 2:1.

Villarreal je poveo iz penala u 41. minuti, a strijelac bio Bruno Soriano. U 80. minuti Ivan Ramis je pogodio za 1:1, a pobjedu Eibaru donio je Pedro León u 87.   Athletic Bilbao je imao veliku nadmoć u posjedu lopte i udarcima prema golu, ali je na svom terenu protiv Osasune odigrao samo 1:1.

Nogometaši Espanyola došli su do vrlo vrijedne gostujuće pobjede u 10. kolu španjolskog prvenstva svladavši Betis s 1:0.

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Meksikanac Diego Reyes u 62. minuti. Tom je pobjedom Espanyol pobjegao iz opasne zone i sa 17. skočio na 12. mjesto s 11 bodova, koliko ima i Betis koji je na 13. mjestu.

U prve dvije nedjeljne utakmice Eibar je preokretom došao do 2:1 pobjede nad Villarrealom, a Athletic i Osasuna odigrali 1:1 u Bilbau.

Večeras još igraju Las Palmas - Celta Vigo.

1. Real Madrid       10    7    3    0    28-10    24
 2. Barcelona          10    7    1    2    30-12    22
 3. Atletico Madrid   10    6    3    1    25-6     21
 4. Sevilla               10    6    3    1    18-13    21
 5. Villarreal            10    5    4    1    17-7     19
 6. Real Sociedad     10    5    1    4    16-12    16
 7. Athletic Bilbao     10    5    1    4    15-13    16
 8. Eibar                  10    4    3    3    16-14    15