HNL: Dinamo slavio u Zaprešiću, pobjeda Slaven Belupa

U utakmici 14. kola Prve HNL u Zaprešiću su nogometaši Dinama pobijedili Inter s 1:0 (1:0).

Hrvatski prvak je teškom mukom slavio u Zaprešiću i to pogotkom postignutim već na početku susreta. Dinamo je poveo u 9. minuti nakon preciznog udarca Ante Ćorića, a u 30. minuti igrač domaćina Jakov Puljić je pogodio vratnicu. U nastavku je Dinamo čuvao prednost, dok Inter nije mogao do izjednačenja.

Dinamo je drugi s 32 boda, tri manje od vodeće Rijeka koja ima 35 i utakmicu manje, dok je Inter na šestom mjestu s 12 bodova.

Utakmica se igrala na stadionu ŠRC Zaprešić pred 1.500 gledatelja, a sudio je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca.

Slaven Belupo je slavio protiv Puljana s 2:0 i to pogocima u prvih osam minuta susreta. Prvo je već u 2. minuti Gordan Barić glavom pogodio mrežu gostiju, a samo šest minuta kasnije Brazilac Heder postavlja konačnih 2:0.

Slaven je šesti s 14 bodova, a Istra osma s 11 bodova.