Čilić lako u polufinale Basela

Marin Čilić izborio je plasman u polufinale ATP turnira u Baselu pobjedom nad  Španjolcem Marcelom Granollersom 6:3, 6:3 za sat i sedam minuta igre.

Čilić je iskoristio prvu break-loptu u meču, Granollersu je već u drugom gemu oduzeo servis i uskoro poveo s 3:0. Nakon toga nije bilo šansi za oduzimanje početnog udarca, a u devetom gemu Marin je poveo 40:15 i iskoristio je drugu set-loptu.

U drugom setu još je lakše riješio Španjolca, oduzeo mu je servis već u prvom gemu, a ponovio je to još jednom kod 5:3. U cijelom meču Granollers niti jednom nije imao priliku za oduzimanje početnog udarca.

Ovom pobjedom najbolji hrvatski tenisač poveo je sa 7-1 u međusobnim susretima sa Španjolcem.

U polufinalu hrvatskog tenisača čeka kvalifikant Mischa Zverev, iznenađujući pobjednik protiv pobjednika US Opena Stana Wawrinke.

Podsjetimo, Čilić još ima solidne izglede za plasman na završni ATP Masters, plasmanom u finale Basela bi uoči zadnjeg turnira u Parizu došao na deveto mjesto ATP ljestvice.