Karlović spasio meč-loptu i izborio polufinale sa Tsongom

Ivo Karlović nastavlja s dobrim izvedbama na ATP turniru u Beču, za dva sata i 20 minuta igre pobijedio je Rusa Karena Hačanova 6:7, 7:6, 6:3 i izborio polufinale.

Bio je to vrlo neizvjestan meč. Prvi set je završio tie-breakom u korist mladog Rusa, 63. igrača na ATP ljestvici. Iako je Karlović imao vrlo visok postotak prvog servisa, 76 posto, Rus je borbenom igrom uspio dobiti prvi set.

U drugom setu Ivo Karlović drži svoj servis, postiže 11 aseva te uzima drugu dionicu u tie-breaku, iako je Rus u njemu nakon Ivine dvosturke pogreške poveo s 5-3. U 12. gemu bio je Hrvat vrlo blizu porazu, ali je na meč-loptu Hačanova zabio as.

U trećem setu naš reprezentativac dolazi u vodstvo 3:0, oduzevši servis Hačanovu u najdužem gemu meča, a do kraja seta uspješno je održao stečenu prednost te pobijedio.

Ovom pobjedom Karlović se plasirao u polufinale, prvo u Beču i njegovo šesto ove sezone. U njemu očekuje Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu, koji je sa 6:2 i 7:6 (5) nadigrao Alberta Ramosa-Vinolasa.

Karlović i Tsonga dosada su se dva puta susreli, oba puta u trećem kolu Wimbledona, a oba je puta kao pobjednik izašao naš predstavnik, 2009. i 2015. godine. U oba ta susreta igrala su se četiri seta, a čak šest puta je o pobjedniku odlučivao tie-break. Pet od tih šest odlučujućih igara dobio je Karlović.