Euroliga: Simon 13 poena u porazu Armanija od Reala

Odigrane su četiri utakmice četvrtog kola košarkaške Eurolige. Pobjede su upisali aktualni prvak CSKA, Anadolu Efes, Real Madrid i Olympiakos.
Hrvatski košarkaški reprezentativac Krunoslav Simon zabio je 13 poena uz šest asistencija u porazu svog Emporio Armanija od Real Madrida 90:101 (20:26, 21:26, 25:23, 24:26). Simon je bio u početnoj petorci milanske momčadi, a odigrao je 32 minute.

Kod domaćina Talijana, koje vodi hrvatski strateg Jasmin Repeša, najbolji je bio Ricky Hickman s 19 poena. Strijelce Madriđana predvodili su Anthony Randolph s 20 poena uz 14 skokova, te Sergio Llull i Othello Hunter sa po 18 poena. Dontaye Draper za Real je ubacio pet poena za deset i pol minuta provedenih u igri.

U dvoboju dviju momčadi iz Istanbula, gostujući Anadolu Efes pod trenerskom palicom Velimira Perasovića slavio je kod Darussafake 84:79 (13:20, 22:26, 23:19, 26:14).

Aktualni prvak CSKA u Moskvi je nadigrao Uniks 98:80 (23:20, 24:23, 21:12, 30:25) upisavši četvrtu pobjedu. Prvo ime Moskovljana bio je Miloš Teodosić sa 16 poena i deset asitencija. Za momčad iz Kazanja Marko Banić postigao je osam poena uz dva skoka za 20:29 minuta na parketu.

U posljednjem susretu večeri Baskonia Vitoria Gasteiz poražena je na svom parketu od Olympiakosa 90:95 (27:22, 25:25, 22:25, 16:23). Grke su predvodili Vangelis Mantzaris sa 17 poena te Kostas Papanikolaou i Vassilis Spanoulis sa po 15 poena. Spanoulis je tome dodao i 15 asistencija.

U petak se igra još jedan istanbulski dvoboj u kojemu se sastaju Galatasaray i Fenerbahče, a na rasporedu su i susreti Žalgirisa i Maccabija, Panathinaikosa i Crvene zvezde te Barcelone i Brose Bamberga.