Kek: Unatoč sudačkom cirkusu, ne služi nam ovo na čast

Uz sav cirkus s penalima, nismo si smjeli ovo dozvoliti. Ne želim komentirati penale dok ne vidim što je bilo, ali čim su četiri dosuđena, sigurno je riječ o cirkusu. Na kraju su presudili kvaliteta i iskustvo, rekao je trener Rijeke Matjaž Kek nakon što se Rijeka plasirala u četvrtfinale Hrvatskoga kupa pobijedivši vodeću momčad 2. HNL, Rudeš.

Nogometaši Rijeke vodili su 3:0 na poluvremenu, domaćini su u drugom dijelu izjednačili s tri gola iz kaznenog udarca, a u produžetku je vodeća momčad 1. HNL  stigla do pobjede 5:3.

Najvažnije je da smo prošli, iako je na kraju ispao triler
, dodao je Kek.

Porazu unatoč, domaći trener Igor Bišćan nije skrivao sreću onim što je njegova momčad pokazala. U poluvremenu smo izašli kako bi pokazali da imamo karakter, da smo grupa koja se neće samo tako predati. Cilj je bio postići gol pa onda vidjeti kako će se stvari dalje razvijati. To smo uspjeli i utakmica se okrenula naglavačke. Imali smo gredu i još jednu šansu. U produžecima nismo imali više snage, rekao je Bišćan.

Opširnije izjave trenera Keka i Bišćana pročitajte ovdje.