Kup: Dinamo teško s Bjelovarom, Split slavio nakon produžetaka

Nogometaši Dinama slavili su 2:1 u osmini finala hrvatskog Kupa u gostima kod trećeligaša Bjelovara i plasirali se u četvrtfinale. Dalje idu i koprivnički Slaven Belupo koji je u Novigradu svladao istoimenog drugoligaša te RNK Split koji je nakon produžetaka bio bolji od Istre 1961.

Dinamo je u Bjelovaru poveo pogotkom Marija Šituma u 14. minuti, kad se lopta nakon njegovog udarca s ruba kaznenog prostora sretno odbio od jednog domaćeg obrambenog igrača i preletjela vratara. Tek u 71. minuti branitelj naslova je uspio udvostričiti vodstvo lijepim pogotkom Ante Ćorića.

No, Bjelovar se nije predavao i u 81. minuti Franjo Jaković je smanjio na 2:1 nakon pogreške vratara Adrijana Šempera koji nije uspio ukrotiti loptu nakon slobodnog udarca pa ju je natrčali napadač Bjelovara uspio ugurati u mrežu.

Bjelovarci su tijekom dvoboja dvaput pogodili gredu Dinamova gola, a u posljednjoj sekundi utakmice Mario Rajić nije uspio iskoristiti pogrešku gostujuće obrane, kad je izbio sam pred Šempera, ali je mladi vratar zaustavio njegov udarac.

Nogometaši Splita plasirali su se u četvrtfinale Kupa zahvaljujući 3:1 (1:1, 0:0) pobjedi u gostima kod Istre 1961. Goste je u vodstvo doveo Ivan Pešić u 62. minuti, na 1:1 izjednačio je Asen Georgiev u 76. pa je pobjednik odlučen u dodatnih 30 minuta.

Gosti iz Splita su do prednosti od dva razlike stigli na samom početku produžetka, najprije je zabio Domagoj Boljat u 94., da bi Pešić drugim golom u 96. postavio konačni rezultat.

Slaven Belupo je do pobjede u Novigradu stigao golom Mirka Ivanovskog s bijele točke u 32. minuti.

Ostalih pet utakmica osmine finala igrat će se u srijedu, a sastaju se: Rudeš - Rijeka (14 sati), Solin - Hajduk (14 sati), Vinogradar - Lokomotiva (14 sati), Inter - Cibalia (17 sati) i Šibenik - Osijek (17 sati).