Kuznjecova usred meča odrezala kosu i pobijedila Radwansku

Ruskinja Svjetlana Kuznjecova svladala je najbolju poljsku tenisačicu Agnieszku Radwansku sa 7:5, 1:6, 7:5 nakon dva sata i 48 minuta borbe u dvoboju prvog kola Bijele skupine na WTA Mastersu u Singapuru.

Bio je to 17. dvoboj ove dvije tenisačice i 13. pobjeda Ruskinje koja je kao posljednja stigla na završni turnir osam najboljih tenisačica svijeta, što je izborila trijumfom na turniru u Moskvi koji je završio samo dva dana prije nego što je Kuznjecova morala izaći na teren u Singapuru.

Kuznjecova je bolje počela meč, osvojila prvi set, ali nastavak je bio u znaku Poljakinje. Treća tenisačica svijeta je Ruskinji prepustila samo jedan gem u drugom setu, a u trećem je triput imala 'break' viška. Radwanska je vodila 2:0, potom i 4:2 te kod 5:4 servirala za pobjedu. Kod 40-30 Poljakinja je imala meč-loptu, ali je ostala bez realizacije. Kuznjecova je iskoristila drugu priliku za izjednačenje na 5:5, a dva gema poslije stigla je do velike pobjede iskoristivši treću meč-loptu.

Češka tenisačica Karolina Pliškova pobijedila je u susretu 1. kola Bijele skupine WTA u Singapuru Španjolku Garbine Muguruzu s 6:2, 6:7 (4:7), 7:5.

Pliškova je napravila podvig jer je u trećem setu gubila s 2:5, a potom je nanizala čak pet gemova zaredom i došla do premijerne pobjede.

U utorak su na rasporedu mečevi 2. kola u Crvenoj skupini. U 13.30 sati po srednjoeuropskom vremenu igraju Njemica Angelique Kerber i Rumunjka Simona Halep, a nakon njih će na teren Amerikanka Madison Keys i Slovakinja Dominika Cibulkova.