ABA: Cedevita u samoj završnici izgubila od Krke

U 6. kolu regionalne ABA lige košarkaši Cedevite su na domaćem parketu izgubili od Krke 82:83 (24:16, 16:18, 24:29, 18:20).

U posljednjoj minuti kod vodstva Cedevite 82:80 Miro Bilan je najprije promašio za domaćine, a Matic Rebec nakon toga je promašio tricu za Krku. Međutim, gosti su skočili u napadu i pozvali minutu odmora, a onda je Sandi Čebular na pet sekundi do kraja nagazio aut liniju.

Činilo se tako da je Cedevita nadomak pobjede, no domaćini su kod izvođenja iz auta na svojoj polovici terena izgubili loptu i Čebular je na pola sekunde do završetka pogodio za prednost gostiju 83:82. Trener Cedevite Veljko Mršić pozvao je timeout, no Bilan nije uspio zabiti sa zvukom sirene.

Kod Cedevite Karlo Žganec ubacio je 15 poena, a Bilan je ostvario 13 koševa, četiri skoka i tri asistencije. Ekipu Krke predvodili su Marko Luković s 20 i Žiga Dimec sa 17 koševa.

Dan prije košarkaši Zadra su u svojoj dvorani svladali Mega Leks 90:86, dok je Cibona u Ljubljani pobijedila Olimpiju 89:72.

1. Budućnost             6   6   0   539:462   12
2. Partizan              6   6   0   473:418   12
3. Cibona                6   5   1   523:473   11
4. Crvena zvezda         5   5   0   445:331   10
5. Cedevita              6   3   3   502:455    9
6. Zadar                 6   3   3   456:555    9
7. Mornar                6   2   4   451:440    8
8. Igokea                5   3   2   391:391    8