Osijek pobijedio Lokose i preskočio Hajduk, Rijeka svladala Inter

U nedjeljnim dvobojima 13. kola Prve HNL u Osijeku su nogometaši Osijeka pobijedili Lokomotivu 1:0, a nogometaši Rijeke istim su rezultatom svladali Inter iz Zaprešića i ponovno povećali vodstvo na ljestvici.

Kek: Teška i slatka pobjeda; Zekić: Pobijedili smo "na mišiće"

Vrlo lošu utakmicu u Osijeku odlučio je pogodak Antonija Peroševića u 57. minuti nakon pogreške obrane gostiju.

Osijek (27) je ovom pobjedom preskočio Hajduka (25) na trećem mjestu, dok je Lokomotiva ostala peta s 14 bodova.

Rijeka je protiv tvrde momčadi iz Zaprešića uspjela doći do 11. ovosezonske pobjede, a i dalje su jedina neporažena momčad lige. Inter je dugo odolijevao napadima Riječana, ali je u 67. minuti Franko Andrijašević nakon slobodnog udarca glavom pogodio mrežu gostiju. Bio je to i jedini pogodak na utakmici.

Rijeka vodi s 35 bodova ispred Dinama (29), Osijeka (27) i Hajduka (25).