[VIDEO] Pinturault slavio u Söldenu, Zubčić i Kolega slabi

Nakon što su djevojke u Söldenu u subotu otvorile skijašku sezonu, danas su svoju prvu utrku odvezli muškarci.

Prvi veleslalom sezone pripao je Francuzu Alexisu Pinturaultu s vremenom 2:14.01. On je odvezao sjajnu utrku, bio je najbrži u oba laufa i s velikih 70 stotinki prednosti došao je do svoje prve pobjede u Söldenu.

To je Pinturaultu bila 150. utrka karijere, 37. plasman na pobjedničko postolje i 16. pobjeda, a sedma u ovoj disciplini.

Drugi je bio peterostruki osvajač Velikog kristalnog globusa Austrijanac Marcel Hirscher, a treći Nijemac Felix Neureuther, koji je odradio odličan drugi lauf te je sa šestog mjesta iz prve vožnje napredovao do pobjedničkog postolja.

Uspjeh karijere ostvario je Slovenac Žan Kranjec osvojivši na kraju četvrto mjesto, nakon što je u prvoj vožnji bio deseti.

Švicarac Justin Murisier je pak s trećeg pao na sedmo mjesto, no i to mu je najbolji plasman karijere, do danas nikad nije bio bolji od devetog mjesta.

Naš Filip Zubčić nije odradio posebno dobru prvu vožnju, imao je 2.51 sekundu zaostatka za vodećim i u tom trenutku 24. vrijeme, no ubrzo su ga ostali skijaši potisnuli ispod 30. mjesta, na kraju je bio 38. i ostao je bez druge vožnje. Među skijašima je od hrvatskih predstavnika bio i Samuel Kolega, koji je imao iznimno visok startni broj 83 i nije završio prvu vožnju.

Tradicionalno sezona Svjetskog skijaškog kupa počinje veleslalomom u Söldenu od 1993. godine, a iznimka nije ni ova u kojoj se slavi 50. godina od prvog izdanja najvažnijeg skijaškog natjecanja.

Sljedeća stanica Svjetskog kupa je finski Levi, gdje će 12. i 13. studenoga skijašice i skijaši boriti za prve slalomske bodove u novoj sezoni.