Argentinci u dva finala: Del Potro u izvrsnoj formi uoči finala DC-a

U finalu ATP turnira tenisača u Stockholmu igrat će Argentinac Juan Martin Del Potro i Amerikanac Jack Sock.

Del Potro je u polufinalu svladao Bugarina Grigora Dimitrova 6:4, 7:5, a Sock je u drugom polufinalu nakon velike borbe svladao mladog Nijemca Alexandera Zvereva 6:7 (4), 7:6 (4), 6:4.

Del Potro će za pet tjedana s Argentinom biti suparnik Hrvatskoj u finalu Davis Cupa, a u Stockholmu je nastavio s odličnom formom koju pokazuje u posljednja tri mjeseca. Na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru je osvojio srebrnu medalju, na US Openu u New Yorku je stigao do četvrtfinala, da bi prvoga dana polufinalnog ogleda u Davis Cupu u Glasgowu svladao Andyja Murraya.

WTA Luxembourg: Nasov za Niculescu

Rumunjka Monica Niculescu pobjednica je WTA turnira tenisačica u Luxembourgu. U finalu je svladala prvu nositeljicu, Čehinju Petru Kvitovu 6:4, 6:0.

Za 29-godišnju Niculescu to je treći osvojeni WTA turnir u karijeri, prvi ove godine. Prije je bila pobjednica u Florianopolisu 2013. i Guangzhouu 2014.

ATP Antwerpen: Schwartzman protiv Gasqueta

U finalu ATP turnira tenisača u Antwerpenu igrat će Francuz Richard Gasquet i Argentinac Diego Schwartzman.

Gasquet je u polufinalu nadigrao Britanca Kylea Edmunda 3:6, 7:5, 6:2, dok je potom Schwartzman iznenadio prvog nositelja Belgijca Davida Goffina 7:5, 2:6, 7:5.

Schwartzman je drugi argentinski tenisač koji je ovoga tjedna uspio izboriti plasman u finale nekog ATP turnira, nakon Juana Martina Del Potra koji će igrati u finalu Stockholma.

ATP Moskva: Fognini i Carreno za naslov

U finalu ATP turnira tenisača u Moskvi igrat će Talijan Fabio Fognini i Španjolac Pablo Carreno.

Fognini je u polufinalu svladao Nijemca Philippa Kohlschreibera 6:1, 7:6 (2), dok je Carreno bio bolji od Francuza Stephanea Roberta 6:3, 7:6 (2).