[VIDEO] Messi u 94. za pobjedu Barcelone, Rakitić zamijenio Iniestu

Nogometaši Barcelone izbili su na vrh ljestvice španjolskog prvenstva nakon dramatične pobjede na gostovanju protiv Valencije 3:2 u susretu 9. kola. Do slavlja su stigli pogotkom Lionela Messija iz kaznenog udarca u posljednjoj minuti sudačke nadoknade.

Barcelona je povela u 22. minuti pogotkom Messija, domaći su početkom drugog poluvremena uspjeli preokrenuti golovima Munira El Haddadija u 52. i Rodriga u 56. minuti da bi na 2:2 izjednačio Luis Suarez u 62.

Rezultat se nije mijenjao do sudačke nadoknade kada je Suarez srušen u kaznenom prostoru domaćih, a Messi uspio s bijele točke osigurati tri boda gostima.

All Goals HD - Valencia 2-3 Barcelona - 22-10... by marcelinocortese

Barcelona sada ima 19 bodova, jedan više uz utakmicu više od madridskih Atletica i Reala, koji će svoje utakmice 9. kola igrati u nedjelju, dok je Valencia 15. s devet bodova.

Hrvatski reprezentativni veznjak Ivan Rakitić u igru je ušao u 14. minuti nakon što je Luis Enrique bio prisiljen napraviti izmjenu zbog ozljede Andresa Inieste. Nakon Rakitićeva udarca glavom u 62. minuti domaći vratar Alves uspio je samo odbiti loptu do Suareza koji je pogodio za 2:2.

U prvoj utakmici subotnjeg programa u Primeri Espanyol i Eibar su igrali 3:3, iako su gosti na poluvremenu vodili 3:0.

U nedjelju će se igrati najzanimljiviji dvoboji kola. Atletico će gostovati kod Seville, dok Real igra na svojem terenu protiv Athletica iz Bilbaoa.

Subotnji rezultati:

Espanyol - Eibar 3:3 (Perez 64, Piatti 73, Baptistao 90+2 / Enrich 23, Reyes 27-ag, Kike 44)
Valencia - Barcelona 2:3 (El Haddadi 52, Rodrigo 56 / Messi 22, 90+4-11m, Luis Suarez 62)
Real S. - Alaves 3:0 (Xabi Prieto 22, Willian Jose 57, Vela 88)
Granada - Sporting 0:0