KHL: Medveščak nadigrao Neftehimik

Hokejaši Medveščaka upisali su drugu pobjedu zaredom u KHL-u uvjerljivo svladavši Neftekhimik iz Nižnjekamska s 4:1 (3:0, 0:0, 1:1). Bila je to 200. utakmica zagrebačkog kluba u KHL-u.

Medvjedi su silovito krenuli u utakmicu i već u šestoj minuti pogotkom Alexandrea Girouxa došli su u vodstvo. Pritisak Medveščaka se nastavlja te Lukas Lessio u osmoj minuti povećava prednost na 2:0. To je ujedno bio i prvi pogodak mladog napadača za zagrebačku momčad.

Do kraja prve trećine Medvjedi imaju prednost 3:0. Svoj drugi pogodak na utakmici je zabio Alexandre Giroux 16 sekundi prije isteka vremena prve trećine. Debitant Drew MacIntyre bio je odličan na vratima Medveščaka. Početkom treće trećine Mark Katic (43:53) povećava vodstvo na 4:0. Do kraja dvoboja gosti uspijevaju tek ublažiti poraz preko Dana Sextona (54:45).

Medveščak je i dalje 12. u Zapadnoj konferenciji sa 29 bodova iz 22 susreta, pet manje uz utakmicu više od osmog Vitjaza koji drži posljednje mjesto koje vodi u doigravanje. Neftehimik je 10. na Istoku s 28 bodova, dva manje uz dvije utakmice manje od osmog Amura.

Sljedeću utakmicu Medveščak će igrati u nedjelju, također u Domu sportova protiv Lade iz Toljattija.