[VIDEO] LP: Messijev hat-trick za veliku pobjedu Barcelone

U najzvučnijem susretu 3. kola Lige prvaka Barcelona je na svom Camp Nou s visokih 4:0 svladala Manchester City u skupini C.

Briljirao je Lionel Messi koji je postigao prva tri gola na utakmici, u 17., 61. i 69. minuti, da bi konačnih 4:0 postavio Neymar u 89. nedugo nakon što nije iskoristio kazneni udarac.

Obje momčadi utakmicu su završile s desetoricom igrača. Kod gostiju je u 53. minuti isključen vratar Bravo zbog igranja rukom izvan kaznenog prostora, dok je u 74. kod domaćih drugi žuti karton dobio Mathieu.

Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je svih 90 minuta za Barcelonu koja je ostala na vrhu skupine s maksimalnih devet bodova, dok je Manchester City drugi s četiri boda.

U drugom dvoboju ove skupine Borussia Mönchengladbach je kao gost svladala Celtic 2:0 golovima Stindla (57) i Hahna (77). Borussia je treća na ljestvici s tri boda, a Celtic je posljednji s jednim bodom. Jozo Šimunović poraz Celtica odgledao je s klupe za pričuve.