ABA: Zadar nadvisio MZT i upisao drugu ovosezonsku pobjedu

Košarkaši Zadra u susretu 5. kola regionalne ABA lige ostvarili su drugu pobjedu svladavši na domaćem terenu MZT iz Skoplja 71:65 (25:23, 17:12, 12:17, 17:13).

Zadrani su odlično otvorili utakmicu i vodili tijekom skoro cijelog susreta. Kriza je stigla u trećoj četvrtini u kojoj su gosti uspjeli povesti 52:50, no uslijedila je ključna serija domaćih od 10:0 krajem treće i početkom četvrte četvrtine za preokret i prednost od 60:52.

Krajem utakmice Zadar je imao i 13 razlike (71:58), a gosti su u završnici uspjeli tek ublažiti poraz.

Ivan Marinković sa 17 i Ivan Ramljak s 13 koševa predvodili su Zadar, dok je hrvatski centar Jure Lalić s 19 poena i 12 skokova bio najbolji u redovima MZT-a.

Nakon pet kola Zadar ima dvije pobjede i tri poraza, dok je MZT izgubio svih pet utakmica.