Četvrti poraz PPD Zagreba u četiri kola Lige prvaka

Hrvatski prvak PPD Zagreb upisao je u četvrtom kolu rukometne Lige prvaka već četvrti poraz, s 22:27 (10:14) u Areni je bolji bio bjeloruski Meškov Brest.

Momčad Veselina Vujovića je do 13. minute prvog poluvremena uspjevala držati korak s gostima koji su vodili 6:5. No, tada nitko nije mogao pretpostaviti da će to biti i posljednji put na utakmici da će se zagrebaši naći na jedan pogodak zaostatka.

Meškov Brest je na poluvrijeme otišao s vodstvom 10:14 nakon što je latvijski div Dainis Krištopans u posljednjoj sekundi pogodio za 10:14. Posljednju priliku za priključak Bjelorusima domaća momčad je propustila u 44. minuti, kad je Dobrivoje Marković pri rezultatu 17:19 promašio čistu kontru. U sljedećih deset minuta gosti su postigli sedam, a primili samo dva gola te otišli na nedostižnih sedam pogodaka viška (19:26).

Najbolji strijelac pobjedničke momčadi bio je Krištopans sa sedam pogodaka, a po pet su postigli Ataman i Nikulenkau. Hrvatski reprezentativni vratar Ivan Pešić skupio je 12 obrana. Zlatko Horvat je sa šest pogodaka bio najbolji strijelac PPD Zagreba, David Miklavčič je postigao četiri gola, a Igor Vori tri.

Za tjedan dana PPD Zagreb će ponovno biti domaćin, kad će u petome kolu skupine B Lige prvaka ugostiti skopski Vardar i protiv Makedonaca tražiti put prema prvim bodovima u novoj sezoni elitnog klupskog natjecanja.

Sad su svi namirisali krv, posve smo pali, ali moramo se vratiti kako znamo i umijemo, rekao je Igor Vori u nevjerici nakon još jednog debakla PPD Zagreba.