ABA: Treća uzastopna pobjeda Cedevite, odlična Cibona

Nakon dva uvjerljiva uvodna poraza košarkaši Cedevite ostvarili su treću uzastopnu pobjedu u ABA ligi, nakon što su u subotu na gostovanju u Sremskoj Mitrovici svladali Mega Leks s 85:82 (19:25, 21:19, 25:15, 20:23).

Cedevita je vrlo loše otvorila utakmicu (0:10), pa se sredinom prve četvrtine počela vraćati, da bi momčad Veljka Mršića opet loše započela drugu dionicu (0-8) i nakon 14 minuta zaostajala 14 koševa (19:33). Do poluvremena su hrvatski prvaci uspjeli smanjiti zaostatak na samo četiri poena (40:44), a sjajnom igrom u trećoj četvrtini doći do šest koševa prednosti (65:59) za završnih 10 minuta.

Odluka o pobjedniku pala je u posljednjoj minuti, u koju je domaća momčad ušla s vodstvom 80:82. Tada je Scotty Hopson pogodio tricu, a David Stockton i Luka Babić su svaki pogodili po jedno slobodno bacanje, dok su igrači Mega Leksa promašili sve pokušaje.

Cedevitu je do pobjede predvodio Hopson s 23 koša. Luka Babić je ubacio 15 poena uz tri asistencije, a Karlo Žganec postigao 13 koševa i imao pet skokova. Rade Zagorac je bio najbolji strijelac Mega Leksa s 24 koša.

U prvoj utakmici subotnjeg programa Cibona je u KC Dražen Petrović svladao Karpoš Sokoli s uvjerljivih 102:79 (30:19, 27:22, 25:16, 20:22) . Cibonine strijelce je s 23 koša predvodio hrvatski reprezentativac Željko Šakić koji je tome dodao još sedam skokova i tri asistencije. Amerikanac Elijah Johnson postigao je 18 koševa, Marin Rozić 15, a Ante Žižić 13.

U nedjelju (19 sati) će utakmicu petog kola odigrati i treći hrvatski predstavnik Zadar, koji će u dvorani Krešimira Ćosića dočekati skopski MZT.