Nacional izborio Ligu prvaka!

Zagrebački Nacional pobijedio je u trećoj, odlučujućoj utakmici Druge runde UEFA Futsal Cupa u Kragujevcu grčku Athinu '90 sa 6:0 i izborio plasman u Elite rundu Uefa Futsal Cupa, odnosno među 16 najboljih europskih momčadi.

Zagrepčanima je pomogao i kasniji rezultat, odnosno pobjeda Ekonomca 1:0 nad bjeloruskom Lidom.

FC Nacional Zagreb bio je favorit u utakmici protiv grčkog prvaka, ali Athina '90 je posljednjih deset godina prvak Grčke te su Grci i Ekonomcu i Lidi zadavali probleme tijekom susreta.

Zagrepčani su startali odlično, kao i u svakoj utakmici, te je grčki golman Michalitsis već u prvoj minuti dvaput branio udarce Kristijana Čujeca.  Slavlje Nacionala počelo je već u drugoj minuti susreta, kada je Tihomir Novak dao svoj prvi gol za 1:0. Grci su pokazali zube u četvrtoj minuti, kada je pucao Chouchoumis uz obranu Franka Bilića. No u sljedećim napadima uzvraća Nacional, bilježimo šanse Franca Jelovčića i Kristijana Postružina, a Michalitsis ponovno čuva svoj gol braneći oba udarca.  Nacionalovi stranci  Amadeu i Rafael potom pokušavaju doći do drugog pogotka, ali opet brani raspoloženi grčki vratar.

Deveta minuta sretna je za ekipu Nacionala, jer kratkom kontrom Amadeu sjajno dodaje Čujecu, a on pogađa za 2:0.  Vratnica spriječava Tihomira Novaka da zabilježi svoj drugi pogodak u 11. minuti susreta, no isti igrač lijepo asistira Postružinu u 13. minuti za 3:0 zagrebačke ekipe.  Franco Jelovčić je još jednom pokazao zašto ga svrstavaju među najbolje hrvatske igrače kad lakoćom dodaje Luki Periću malo kasnije u 13. minuti, a ovaj lijepo pogađa za 4:0. Luka je bio asistent za peti pogodak Nacionala u 15. minuti, kada je Amadeu pospremio loptu u gol Michalitsisa. Do 16. minute susreta Nacional je uputio već  20 udaraca, od čega 16 u okvir vrata, pokazavši apsolutnu napadačku nadmoć u prvom poluvremenu, jer s druge strane Athina '90 do tad bilježi tek jedan.

Kujtim Morina odlučio je odmoriti u drugom poluvremenu Franca Jelovčića . Akcijom Totha i Postružina započinje prvi napad Nacionala kada Čujec  promašuje metu. U  25. minuti Silvio Toth izvodi korner, a Postružin ne zabija.  Athina '90 se potom konačno približava  golu Nacionala  kornerom Triantisa, ali sad Ntarlas nije precizan.

Juriću potom brani Michalitsis,  priliku onda mladi Luka Perić, a iz brze kontre Luka samo nekoliko sekundi kasnije dodaje Postružinu loptu, koji lijepim golom dva na jedan donosi šesti gol svojoj momčadi. Do kraja susreta nastavljena je dominacija ekipe iz Zagreba, još jednom je golman Athine obranio našem igraču, ovaj put  Josipu Juriću.

Nacional je i u ovoj utakmici pokazao da je uvijek raspoložen u napadu, statistika pokazuje da je uputio 38 udaraca prema golu, dok je Athina '90 imala priliku za samo pet.

U prve dvije utakmice Nacional je prvo izgubio od srpskog Ekonomca, domaćina skupine, a u drugom kolu pobijedio je bjeloruskog prvaka Lidu, koji ga je prošle godine izbacio u ovoj fazi natjecanja.