Cernogoraz obranio naslov pobjednika Svjetskog kupa

Hrvatski strijelac Giovanni Cernogoraz obranio je titulu pobjednika Svjetskog kupa u trapu!

Na završnici Svjetskog kupa u Rimu, Cernogoraz je u polufinalu pogodio 14 meta, baš kao i Slovak Erik Varga. U nadmetanju za prvo mjesto Cernogoraz je bio bolji pogodivši svih 15 meta, a slovački strijelac morao se zadovoljiti srebrom s pogođenih 14 meta.

Drugi hrvatski predstavnik, olimpijski pobjednik Josip Glasnović s 13 pogodaka u polufinalu raspucavao je za ulazak u borbu za broncu s još troje natjecatelja, ali je na kraju zauzeo ukupno peto mjesto.

Prošle sam godine osvojio Svjetski kup i sjajno je što sam 'globus' zadržao i ove godine. Ovo je lijep završetak sezone, nakon razočaravajućeg rezultata na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Ova pobjeda mi daje novi motiv. Veselim se sljedećoj sezoni. Moj sljedeći cilj je kvalificirati se za Olimpijske igre u Tokiju, izjavio je Cernogoraz nakon subotnjeg slavlja u Rimu.

Broncu je na kraju osvojio Španjolac Bailon s 11 pogodaka, dok je Kowalczyk pogodio 10 meta u borbi za treće mjesto na završnom natjecanju u 2016. godini.

Sezona Svjetskog kupa sljedeće će godine započeti natjecanjem u New Delhiju od 22. veljače do 4. ožujka.