HNL: Minimalna pobjeda Dinama u Koprivnici

Dinamo je u prvoj utakmici 12. kola Prvog HNL-a u Koprivnici s 0:1 pobijedio Slaven Belupo pogotkom Juniora Fernandesa u 79. minuti.

Modri su loše počeli i u 13. minuti Koprivničani su imali veliku priliku, Ivanovski je gurnuo loptu kroz noge Matelu, no u zadnji trenutak se ispred Hebera nekoliko metara ispred gola ukazao Schildenfeld.

U prvoj minuti drugog poluvremena još jednom je Schildenfeld u zadnjem trenutku izbio loptu u korner ispred Hebera i spasio goste.

Nakon sat vremena igre hrvatski prvak je stisnuo domaćina i u 79. minuti je poveo. Soudani i Junior Fernandes odigrali su dupli pas, a Fernandes je pogodio mrežu. Desetak minuta kasnije mogao je Fernandes povisiti, no s 15-ak metara pucao je malo pored gola.

Dinamo je ovom pobjedom stigao na drugo mjesto na ljestvici s 26 bodova, tri manje uz utakmicu više od vodeće Rijeke, odnosno dva više uz utakmicu više od trećeg Osijeka. Slaven Belupo je ostao šesti sa 11 bodova, koliko ima i peta Lokomotiva koja ima utakmicu manje.