[VIDEO] Nakon Celja i Pick Szeged svladao PPD Zagreb

Hrvatski rukometni prvak PPD Zagreb vrlo loše je otvorio Ligu prvaka,  nakon tijesnog poraza u Celju kod Pivovarne Laško (28:30) u Areni je bolji od Zagrepčana bio mađarski MOL Pick Szeged 24:26 (12:12).

Bila je to izjednačena utakmica, momčadi su se izmjenjivale u vodstvu, koje je rijetko bilo veće od gola do dva razlike.

Nakon 20-ak minuta igre PPD Zagreb poveo je 10:7, Stevanović je u tim trenucima obranio sedmerec, ali nisu pokleknuli Mađari i ubrzo su izjednačili na 10:10. Prvo poluvrijeme okončano je rezultatom 12:12.

U nastavku se situacija ponešto izmijenila, i dalje nitko nije uspijevao odmaknuti, no gosti su češće bili u minimalnom vodstvu.

Tri minute prije kraja nakon 23:23 Mandalinićevu drugu pogrešku zaredom golom iz kontre za opasnih 23:25 kažnjava Šoštarić. Na ulasku u zadnju minutu, kod rezultata 24:25, ishitren šut uputio je Mandalinić. Sudbinu Zagreba zapečatio je 30 sekundi prije kraja bivši igrač hrvatskog prvaka Sandro Obranović.

Horvat je zabio šest, a po pet Marković i Mandalinić, no koji je za taj učinak potrošio 12 lopti,  a imao je i nekoliko drugih skupih pogrešaka.  Ekipu Pick Szegeda predvodili su Sergej Gorbok i Mario Šoštarić sa po šest golova. Također, za  mađarski klub Sandro Obranović je postigao četiri gola, Denis Buntić dva, a vratar Marin Šego skupio je 11 obrana.

U sljedećem kolu, 8. listopada, PPD Zagreb gostuje kod švedskog Kristianstada.