Cedevita preko MZT-a do prve pobjede, težak poraz Zadra

U trećem kolu regionalne košarkaške ABA lige Cedevita je stigla do prve pobjede ove sezone svladavši MZT Skopje 82:61 (25:18, 13:14, 18:16, 26:13).

Konačni rezultat ne odaje pravo stanje na terenu, jer je četiri minute prije kraja bilo samo osam razlike za Cedevitu (69:61), no gosti više nisu uspjeli postići nijedan poen, dok su domaćini utakmicu zaključili serijom 13:0 i ostvarili uvjerljivu pobjedu.

Prvo ime u redovima hrvatskog prvaka bio je Miro Bilan koji je za nešto više od 30 minuta igre upisao 21 poen, osam skokova i dvije asistencije. Scotty Hopson dodao je 17 poena, Luka Babić 15, uz osam asistencija, a Karlo Žganec 12 poena, devet skokova i pet asistencija. Kod skopske momčadi najbolji su bili Charlon Kloof sa 16 poena i Marko Simonovski s 15.

Težak poraz Zadra od Crvene zvezde

Košarkaši Zadra su na svom terenu uvjerljivo izgubili od prvaka Crvene zvezde sa 66:103 (23:23, 12-26, 11-24, 20-30).

Protiv daleko jačeg suparnika Zadar je dobro odigrao tek drugu polovicu prve četvrtine kada je zahvaljujući preciznim šutevima za tricu uspio nadoknaditi 11 koševa zaostatka (12:23) i na odmor otići s neodlučenim rezultatom (23:23).

Početkom druge četvrtine Zadar je košem i dodatnim slobodnim bacanjem Ivana Marinkovića nakratko i poveo (26:25), no potom su gosti zaigrali angažiranije u obrani, koncentriranije u napadu i razlika u kvaliteti pokazala se na rezultatu. Do poluvremena je bilo 14 razlike za beogradski sastav (35:49), a u trećoj četvrtini razlika je narasla na 30 poena (44:74). Ostatak utakmice protekao je u revijalnom tonu, a prednost Crvene zvezde na kraju je narasla na konačnih 37 poena. Ivan Marinković je sa 17 poena bio najefikasniji kod Zadra, a Marko Simonović sa 15 poena kod Crvene zvezde.

Cibona u trećem kolu igra sutra u Beogradu protiv Partizana.