ATP Šangaj: Čilić peti put ispao u prvom nastupu

Devetnaestogodišnji Nijemac Alexander Zverev izbacio je u drugom kolu turnira iz ATP Masters 1000 serije u Šangaju Marina Čilića s 3:6, 6:3 i 6:2.

Peti put u karijeri najbolji hrvatski tenisač oprostio se od pojedinačne konkurencije u Šangaju već pri prvom izlasku na teren, jer u prvom kolu je bio slobodan.

Drugi poraz od iznimno talentiranog njemačkog tenisača u njihovom trećem dvoboju ozbiljan je udarac za Čilićeve ambicije glede plasmana na završni turnir osmorice najboljih. Marin je dobro otvorio meč, u osmom gemu iskoristio priliku za break te za 36 minuta osvojio prvi set.

No, nastavak dvoboja nije odigrao na istoj razini, a Zverev je igrao sve bolje i bolje kako je meč odmicao. U šestom gemu drugog seta Nijemac je napravio break koji mu je bio dovoljan za osvajanje druge dionice meča, a potom je još dvaput oduzimao servis Čiliću u odlučujućem setu za konačnih 3:6, 6:3, 6:2 nakon jednog sata i 54 minute igre.

Zverev će u drugom kolu igrati protiv devetog nositelja, Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge koji je u dva seta bio bolji od Srbina Janka Tipsarevića.

U Šangaju će se barem još jedan dan zadržati i Marin Čilić, jer ga u srijedu očekuje nastup u igri parova s Matom Pavićem. Suparnici u drugom kolu su im Indijac Bopanna i Kanađanin Nestor