Monfils zaustavio Karlovića u četvrtfinalu Tokija

Ivo Karlović nije uspio ponoviti uspjeh Marina Čilića, koji je nešto ranije danass izborio polufinale velikog ATP turnira u Tokiju. Karlovića je sa 7:6 (6) i 7:6 (6) za sat i 34 minute igre zaustavio drugi nositelj, Francuz Gael Monfils.

U prvom setu servisi su bili čvrsti sve do 5:6, a kad je Zagrepčanin servirao za izjednačenje Monfils je poveo s 15:40 i zaprijetio s dvije break i set-lopte. Ivo se obranio i izborio 13. igru, ali u njoj je kod 7-6 za Francuza ispustio početni udarac.

Drugi set otvorio je hrvatski tenisač odlično, nakon dva servis-gema bez izgubljenog poena breaknuo je suparnika za vodstvo 3:1, koje je podebljao sigurnim servisom za 4:1. No u sedmom gemu Monfils je uzvratio uvjerljivim breakom, ostavivši Karlovića bez poena.

Ponovno je uslijedio tie-break, u kojemu je kod 6-6 Karlović ispustio servis, a Monfils je u sljedećem poenu potvrdio pobjedu.

Oba su tenisača u meču servirala po devet aseva, ali je Karlović napravio četiri dvostruke pogreške. Karlović je osvojio 80 posto poena na prvom servisu, a Monfils 86 posto. Naš je tenisač u meču osvojio 70, a Monfils 77 od 147 poena.

Ovo je bio šesti međusobni okršaj između Karlovića i Monfilsa, osmog tenisača svijeta, i četvrta pobjeda Francuza koji će u polufinalu igrati protiv Australca Nicka Kyrgiosa.