[VIDEO] Pušnik: Bod na Maksimiru je dobar ulov; Petev: Pravi derbi

U derbiju 11. kola Prvog HNL-a Dinamo i Hajduk su na Maksimiru odigrali bez golova, 0:0. Iako su mreže mirovale, derbi je bio zanimljiv, a svakoj je momčadi pripalo po poluvrijeme.

Bio je ovo pravi derbi. U prvom smo dijelu bili kompaktni i dobro smo izgledali. Imali smo tri-četiri velike prilike. Žao mi je što nismo dali ni jedan gol. U nastavku smo malo izgubili koncentraciju te dali šansu Hajduku kroz neke naše greške. Čestitam mojim igračima koji su dali sto posto snage u ovom trenutku, ali prije utakmice sam govorio da utakmica traje od prve do devedesete minute. Na kraju je stopostotnu šansu imao Henriquez, na žalost nije postigao pogodak. Izgubili smo dva boda te moramo promijeniti puno stvari. Pokušat ćemo u budućnosti ne raditi takve greške
, rekao je trener Dinama Ivajlo Petev, koji je preuzeo modre prije nekoliko dana i hrabro sjeo na klupu već u derbiju.

Čestitke mojim igračima na borbi. Spasio nas je Kalinić u prvom djelu, a u drugom smo mi preokrenuli, tu sam bio zadovoljan, imali smo dvije šanse. Rezultat je realan. Čestitke našim navijačima, koji su najbolji u Hrvatskoj. Ovo nije pobjeda, nego samo bod, pobjeda donosi tri boda, ali bod na Maksimiru je dobar ulov. Hajduk se diže u posljednje vrijeme, to je dobro
, kazao je trener Hajduka Marijan Pušnik.