Berdych obranio naslov u Shenzhenu, Hačanovu turnir u Chengduu

Češki tenisač Tomaš Berdych obranio je naslov pobjednika ATP turnira u Shenzhenu, on je u finalu nakon dva sata i 40 minuta svladao Francuza Richarda Gasqueta sa 7:6 (5), 6:7 (2), 6:3.

Za Berdycha je ovo 13. turnirski naslov u karijeri, a prvi ove godine kojim je stigao na deveto mjesto u redoslijedu za plasman na "masters" u Londonu, trenutačno ima 330 bodova manje od osmog Španjolca Rafaela Nadala, koji drži posljednje mjesto koje vodi na "masters".

FINALE:
Tomaš Berdych (Češ/1) - Richard Gasquet (Fra/3) 7:6 (5), 6:7 (2), 6:3

Mladi, 20-godišnji ruski tenisač Karen Hačanov pobjednik je ATP turnira u Chengduu, on je u finalu svladao Španjolca Alberta Ramosa sa 6:7 (4), 7:6 (3), 6:3.

Hačanov je do svog prvog ATP naslova u karijeri stigao pobijedivši četvoricu nositelja u Chengduu, prije Ramosa bio je bolji i od Portugalca Joaoa Souse, Španjolca Feliciana Lopeza i Srbina Viktora Troickog.