Karate: 13 medalja hrvatskih seniora na Croatia Openu

Na 16. "Croatia Openu" u Rijeci hrvatski karatisti u seniorskoj konkurenciji osvojili su čak 13 odličja - tri zlatna, tri srebrna, te sedam brončanih.

Osvajačice zlata su Ines Grdenić u borbama u kategoriji do 50 kg, Maša Vidić, donedavno Martinović (+68 kg), te djevojke ekipno u katama.

Ines Grdenić (Velika Gorica) u finalnom nastupu kategorije do 50 kg svladala je Crnogorku Anju Jović, Maša Vidić (Hercegovina Zagreb) u finalu kategorije +68 kg bila je bolja od još jedne Crnogorke - Dragane Konjević, a u ekipnom finalu kata Hrvatska (članice KK "Sljeme") je pobijedila Srbiju.

Do srebra su stigli Vlatka Kiuk (kate pojedinačno), Ivana Bebek (borbe, - 68 kg) i Marijan Logarušić (-67 kg).

Brončane medalje osvojili su: Vladimir Gašper (-60 kg), Stjepan Štimac (-67 kg), Enes Garibović (-75 kg), Zvonimir Živković (-84 kg), Anđelo Kvesić (+84 kg), Ana Lenard (-61 kg), te ekipa Hrvatska 1 u ekipnim borbama.

Na dvodnevnom turniru u Rijeci od najmlađih uzrasta do seniora i veterana nastupio je ukupno 1601 natjecatelj iz 188 klubova i 19 zemalja, što je u 16. izdanju tog natjecanja bio uvjerljivo najmasovniji i najkvalitetniji turnir dosad.

Seniorima je to bio jedan od posljednjih nastupa uoči skorašnjeg SP-a, koje će se za tri tjedna održati u Linzu.