Druga pobjeda Mornara u Oradei

Vaterpolisti splitskog Mornara ostvarili su i drugu pobjedu na kvalifikacijskom turniru Lige prvaka u rumunjskoj Oradei, sa 13:6 (4:1, 3:2, 2:0, 4:3) nadvisili su nizozemski Utrecht.

Hrvatski predstavnik brzo je poveo 3:0, a tek u zadnjoj minuti prve četvrtine svoj prvi gol zabili su momci iz Utrechta. No uslijedila je još jedna serija 3-0 za 6:1 i praktički riješeno pitanje pobjednika već sredinom druge četvrtine.

Najbolji kod Splićana bio je Antun Goreta s tri gola, a po dva su zabili Čalić, Buha i Krolo. Kod Nizozemaca po dva gola postigli su Frauenfelder i Hoepelman.

Mornar će turnir zatvoriti nedjeljnim dvobojem s domaćinom Digi Oradeom.

Splićani dobro poznaju Oradeu, budući da su lani igrali s Rumunjima u četvrtfinalu LEN Eurokupa. Dalje su prošli Mornari koji su u prvom dvoboju na svom bazenu slavili 14:9, a u uzvratu je bilo 13:9 za rumunjsku momčad.