Kramarić asistent, Čolak dvostruki strijelac

U 6. kola Bundeslige u subotu je Hoffenheim u gostima svladao Ingolstadt sa 2:1, a hrvatski napadač Andrej Kramarić bio je asistent za vodeći gol Hoffenheima, kojeg je u 11. minuti postigao Sandro Wagner.

Još je nekoliko puta Kramarić zaprijetio vratima Ingolstadta. U 19. i 65. minuti vratar je zaustavio njegov udarac, a u 89. minuti pogodio je stativu. Kramarić je očito u dobroj formi, jer treba reći da je u prethodna dva kola bio strijelac.

Drugi gol za Hoffenheim postigao je Kerem Demirbay u 35. minuti, a utješni pogodak za Ingolstadt zabio je Lukas Hinterseer u sudačkoj nadoknadi iz penala (90+5).

Hrvatski napadač 23-godišnji Antonio Čolak, koji je nastupao za kadetsku i juniorsku reprezentaciju Hrvatske, bio je dvostruki strijelac za Darmstadt (19-pen, 73) u remiju 2:2 protiv Werdera.

Vodeći Bayern na svom je stadionu neočekivano remizirao protiv Koelna, bilo je 1:1. Bayern je imao čak 26 udaraca po golu protivnika, ali samo je jednom lopta odsjela u mreži, a strijelac je bio Joshua Kimmich u 40. minuti. Remi Koelnu donio je Anthony Modeste u 63. minuti.

Eintracht iz Frankfurta, kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, u gostima kod Freiburga poražen je 0:1 golom Vincenza Grifa (4). Hrvatski napadač Ante Rebić, koji je u prošlom kolu bio asistent za izjednačujući gol u remiju 3:3 protiv Herthe, nije bio u sastavu Eintrachta.

Hertha je dobila Hamburger s 2:0, a reprezentativac BiH Vedad Ibišević opet je bio dvostruki strijelac za berlinski klub (29, 70-pen). Hrvatski napadač Alen Halilović igrao je za HSV od 60. minute.

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 6. kola Bundeslige Bayer Leverkusen je na domaćem terenu pobijedio Borussiju Dortmund sa 2:0.

Za Leverkusen su zabili Admir Mehmedi (10) i Javier Hernández Chicharito (79), dok hrvatski branič Tin Jedvaj nije bio u sastavu Apotekara.

Nogometaši Schalkea 04 u susretu su 6. kola njemačkog prvenstva osvojili prve bodove ove sezone uvjerljivom 4:0 (0_0) domaćom pobjedom protiv Borussije iz Moenchengladbacha.

Nakon što je prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, u nastavku su Rudari uspjeli postići tri gola u razdoblju od samo šest minuta. Strijelci su bili Choupo-Moting (52-11m), Embolo (56) i Goretzka (58), da bi konačnih 4-0 svojim drugim pogotkom postavio Embolo (83).

Schalke je sada 16. na ljestvici s tri boda, iza njega su ostali Ingolstadt i Hamburger SV sa po jednim, dok je Borussia 9. sa 10 bodova.

U prvom susretu nedjeljnog programa Wolfsburg i Mainz 05 su odigrali 0:0, a hrvatsko krilo Josip Brekalo je igrao za Wolfsburg od 64. minute.

Wolfsburg je 13. sa 6 bodova, a Mainz 11. sa 8. Na vrhu je Bayern sa 16 bodova, tri više od druge Herthe.