HNL: Rijeka slomila Istru u prvih 20-ak minuta

Vodeća momčad Prvog HNL-a Rijeka upisala je u 11. prvenstvenom kolu novu pobjedu. Momčad Matjaža Keka je u regionalnom derbiju na stadionu Aldo Drosina u Puli već u prvih 20-ak minuta povela 0:2 i potom sačuvala stečenu prednost.

Domaćina je načeo Črnic u osmoj minuti nakon udarca iz kuta i ubačaja Mišića. U 22. minuti Vešović je ubacio na prvu stativu, loptu je glavom pomalo nespretno zahvatio Gorgon i poslao je u visokom luku prema mreži, a ona je prevarila domaćeg vratara Ivešu i završila iza gol-linije.

Istra je jedinu pravu priliku imala u 77. minuti, kad je Bertoša nakon nabačaja Stepčića pucao glavom, no Prskalo je odlično obranio. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Pred 3.500 gledatelja na stadionu Aldo Drosina sudio je Marić iz Daruvara.

Vodeća Rijeka sada ima 29 bodova, šest više uz utakmicu više od drugog Osijeka, a sedam više uz također utakmicu više od trećeg Dinama, dok je Istra 1961 peta sa 10 bodova, koliko ima i šesti Slaven Belupo.