[VIDEO] Europska liga: ManU pobijedio pogotkom Ibrahimovića

Engleski nogometni velikan Manchester United uspio je iščupati pobjedu u drugom kolu Europske lige.

Nakon razočaravajućeg ulaska u natjecanje i poraza od Feyenoorda (0:1), igrači Josea Mourinha u drugom dvoboju skupine A slavili su na Old Traffordu s minimalnih 1:0 protiv ukrajinske Zorje iz Luhanska.




Tri boda Crvenim vragovima donio je Zlatan Ibrahimović u 69. minuti. Za razliku od Manchestera, sjajan start ima APOEL koji nakon pobjede od 1:0 nad Olympiakosom u gostima drži vrh ljestvice skupine B sa šest bodova.



Roma je popravila dojam te je nakon remija s Viktorijom (1:1) naidgrala rumunjsku Astru 4:0.



Ivan Močinić je u 0:1 (0:0) porazu bečkog Rapida na gostovanju kod Athletica u Bilbau u susretu skupine F igrao do 67. minute. Oba sastava sada imaju po tri boda, kao i Genk i Sassuolo.




REZULTATI 2. KOLA,

SKUPINA A:
Fenerbahce (Tur) - Feyenoord (Niz) 1-0 
Manchester United (Eng) - Zarya (Ukr) 1-0 
TABLICA:
1 Fenerbahce        2 1 1 0 2 1 4  
2 Feyenoord         2 1 0 1 1 1 3  
2 Manchester United 2 1 0 1 1 1 3  
4 Zarya Luhansk     2 0 1 1 1 2 1  

SKUPINA B:
Astana (Kaz) - Young Boys (Švi) 0-0 
Olympiakos (Grč) - APOEL N. (Cip)    0-1 
TABLICA:
1 APOEL N.       2 2 0 0 3 1 6  
2 Olympiakos 2 1 0 1 1 1 3  
3 Astana           2 0 1 1 1 2 1  
4 Young Boys        2 0 1 1 0 1 1

SKUPINA C:
St Etienne (Fra) - Anderlecht (Bel) 1-1 
Qabala (Aze) - Mainz 05 (Njem)       2-3 
TABLICA:
1 Anderlecht 2 1 1 0 4 2 4  
2 Mainz 05      2 1 1 0 4 3 4 
3 St Etienne 2 0 2 0 2 2 2  
4 Qabala   2 0 0 2 3 6 0  

SKUPINA D:      
Dundalk (Irs) - Maccabi TA (Izr) 1-0 
Zenit (Rus) - AZ Alkmaar (Niz)   5-0 
TABLICA:
1 Zenit 2 2 0 0 9 3 6  
2 Dundalk         2 1 1 0 2 1 4 
3 AZ Alkmaar      2 0 1 1 1 6 1  
4 Maccabi TA      2 0 0 2 3 5 0

SKUPINA E:
Roma (Ita) - Astra (Rum)               4-0 
Austria B. (Aut) - Viktoria P. (Češ) 0-0 
TABLICA:
1 Roma         2 1 1 0 5 1 4  
2 Austria B. 2 1 1 0 3 2 4
3 Viktoria P. 2 0 2 0 1 1 2  
4 Astra        2 0 0 2 2 7 0  

SKUPINA F:
Athletic (Špa) - Rapid (Aut) 1-0 
Genk (Bel) - Sassuolo (Ita)        3-1 
TABLICA:
1 Genk    2 1 0 1 5 4 3  
2 Sassuolo       2 1 0 1 4 3 3
3 Rapid    2 1 0 1 3 3 3  
4 Athletic 2 1 0 1 1 3 3

SKUPINA G:
Ajax (Niz) - Standard (Bel) 1-0
Celta (Špa) - Panathinaikos (Grč) 2-0
TABLICA:
1 Ajax 2 2 0 0 3 1 6
2 Celta 2 1 1 0 3 1 4
3 Standard 2 0 1 1 1 2 1
4 Panathinaikos 2 0 0 2 1 4 0

SKUPINA H:
Gent (Bel) - Konyaspor (Tur) 2-0
Šahtar (Ukr) - Braga (Por) 2-0
TABLICA:
1 Šahtar 2 2 0 0 3 0 6
2 Gent 2 1 1 0 3 1 4
3 Braga 2 0 1 1 1 3 1
4 Konyaspor 2 0 0 2 0 3 0

SKUPINA I:
Krasnodar (Rus) - Nice (Fra) 5-2
Schalke 04 (Njem) - Salzburg (Aut) 3-1
TABLICA:
1 Krasnodar 2 2 0 0 6 2 6
2 Schalke 04 2 2 0 0 4 1 6
3 Salzburg 2 0 0 2 1 4 0
4 Nice 2 0 0 2 2 6 0

SKUPINA J:
Fiorentina (Ita) - Qarabag (Aze) 5-1
Slovan L. (Češ) - PAOK (Grč) 1-2
TABLICA:
1 Fiorentina 2 1 1 0 5 1 4
2 PAOK 2 1 1 0 2 1 4
3 Slovan L. 2 0 1 1 3 4 1
4 Qarabag 2 0 1 1 3 7 1

SKUPINA K:
Hapoel BS (Izr) - Southampton (Eng) 0-0
Sparta (Češ) - Inter (Ita) 3-1
TABLICA:
1 Southampton 2 1 1 0 3 0 4
2 Hapoel BS 2 1 1 0 2 0 4
3 Sparta 2 1 0 1 3 4 3
4 Inter 2 0 0 2 1 5 0

SKUPINA L:
Zurich (Švi) - Osmanlispor (Tur) 2-1
Steaua (Rum) - Villarreal (Špa) 1-1
TABLICA:
1 Villarreal 2 1 1 0 3 2 4
2 Osmanlispor 2 1 0 1 3 2 3
3 Zurich 2 1 0 1 3 3 3
4 Steaua 2 0 1 1 1 3 1