Luda večer u Ligi prvaka: Preokreti i 28 golova

Sinoćnje utakmice drugog kola Lige prvaka u skupinama A, B, C i D ponudile su mnogo uzbuđenja, od preokreta Barcelone u Moenchengladbachu do Celticovog držanja na konopcima moćnog Manchester Cityja.

Što se događalo na europskim travnjacima možete pogledati u trominutnim videosažecima svih osam utakmica skupina A, B, C i D ovdje.

U Glasgowu je palo šest golova, Celtic i City su odigrali 3:3, a Škoti su čak tri puta vodili protiv moćne Guardioline momčadi. Šokirali su ih već u trećoj minuti, a nakon brzog izjednačenja gostiju nisu posustali i još dvaput su poveli. Na kraju ih je izvukao i odlični vratar.

Bila je to fantastična utakmica za sve. Zabili smo tri gola, a nismo pobijedili. Bilo je teško, ali sretan sam zbog reakcije mojih igrača. Nije lako zabiti tri gola u gostima, rekao je trener Cityja Pep Guardiola.

Barcelona je u goste kod Borussije Moenchengladbach došla bez najboljeg igrača Lea Messija, a usprkos napadima gostiju domaćin je poveo u 34. minuti. Tek u 65. minuti Katalonci su izjednačili, a u 74. Pique je donio pobjedu Barci. Ivan Rakitić je igrao do 60. minute.

U Napulju je, kao i u Glasgowu, postignuto čak šest pogodaka, Napoli je s 4_2 svladao Benficu. Ivan Strinić i Marko Rog nisu bili niti na klupi, a pobjeda je bila uvjerljivija i lakša nego što govori konačan rezultat kad se zna da su domaćini nakon 58 minuta imali vodstvo 4:0. Tada su tek malo stali na loptu i dopustili Portugalcima častan poraz.

U Madridu je postignut samo jedan gol, ali sudar prošlosezonskih polufinalista Atletica i Bayerna bio je sjajan, mnogo prilika, trke i bitke na travnjaku Vicente Calderona.