WTA Wuhan: Maratonska pobjeda Kvitove nad Kerber

Tri sata i 20 minuta trajala je borba Petre Kvitove i najbolje tenisačice svijeta Angelique Kerber u osmini finala WTA turnira u Wuhanu, u kojoj je češka tenisačica stigla do pobjede 6:7 (10), 7:5, 6:4 i plasirala se u četvrtfinale.

Kvitova je u prvom setu dvaput imala prednost breaka, imala je i četiri set-lopte, ali je tie-break otišao na stranu 28-godišnje Njemice. I u drugom setu je Čehinja dvaput propustila break viška, ali je u trećem pokušaju uspjela sačuvati tu prednost do koje je stigla u 11. gemu.

Treći je set bio najneizvjesniji, a obilježila su ga dva maratonska gema, oba kad je na početnom udarcu bila Kvitova. Pri vodstvu 4:3 češka je tenisačica spasila sedam break-lopti koje je imala Kerber i povela 5:3. U sljedećem je gemu Njemica spasila prvu meč-loptu. Potom je Kerber propustila još dvije prilike za break u desetom gemu, prije nego što je Čehinja uspjela realizirati svoju sedmu meč-loptu.

Bio je to deseti dvoboj Kerber i Kvitove, a Čehinja je prekinula niz od tri pobjede Njemice i izjednačila međusobni omjer na 5-5. Kvitovu u četvrtfinalu čeka Britanka Johanna Konta.

Jaziri iznenadio Goffina

Najbolji tuniški tenisač Malek Jaziri iznenadio je u drugom kolu ATP turnira u kineskom Shenzhenu drugog nositelja Belgijca Davida Goffina te se pobjedom 7:6 (2), 3:6 i 6:2 plasirao u četvrtfinale.

U srijedu je na teren trebao i 19-godišnji Nijemac Alexander Zverev koji je prošlog tjedna na turniru u St. Peterburgu osvojio svoj prvi ATP naslov, ali je odustao od nastupa u Kini. Zamijenio ga je Talijan Thomas Fabbiano i pobjedom nad Japancem Nishiokom probio se u drugo kolo.

Sedma uzastopna pobjeda Curenko

Ukrajinska tenisačica Lesija Curenko nastavila je svoj pobjednički niz započet na prošlotjednom WTA turniru u Guangzhouu, gdje je stigla do drugog naslova u karijeri, a do četvrtfinala u Taškentu i sedme uzastopne pobjede stigla je preko Turkinje Ipek Soylu koju je svladala sa 6:1, 3:6 i 6:1.