Juniori Dinama u posljednjim minutama do pobjede nad Juventusom

Juniori Dinama u susretu su 2. kola skupine H Lige prvaka za mlade na igralištu Hitrec-Kacian svladali vršnjake iz Juventusa 2:1 (1:1).

Juventus je poveo preko Moisea Keana u 12. minuti, no samo pet minuta poslije Ivan Božić je izjednačio na 1:1 da bi isti igrač donio pobjedu Dinamu u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Iako to sam rezultat ne sugerira, Dinamo je bio izrazito dominantan. U svih 90 minuta igre domaćini su uputili čak 23 udaraca, dok su Talijani pucali tek triput prema vratima Dinka Horkaša.

Kako je ranije u utorak u drugom susretu ove skupine Sevilla svladala Lyon 2:1 sva četiri sastava nakon dva kola imaju po tri boda.

DINAMO - JUVENTUS 2:1 (1:1)

Dinamo (4-2-3-1): Horkaš - Đurasek (od 78. Hudećek), Briški, Soldo, Sosa - Knežević, Moro - Špikić (od 65. Abaz), Olmo, Fintić - Božić
Juventus (4-1-3-2): Del Favero - Beruatto (od 68. Semperini), Muratore, Severin, Oliveira da Silva - Bove (od 80. Mosti) - Macek, Kastanos, Caligara - Leris, Kean
Strijelci: 0:1 Kean (12), 1:1 Božić (17), 2:1 Božić (90+2)