HNL: Rijeka svladala Split i povećala vodstvo, Osijek ispustio pobjedu

U posljednjem dvoboju 10. kola Prve HNL u Rijeci su nogometaši Rijeke pobijedili RNK Splita 2:0 i povećali vodstvo na ljestvici. Prije su Osijek i pulska Istra 1961 igrali 1:1.

Riječani su pobjedu osigurali u prvom dijelu kada su postigli oba gola i propustili još nekoliko izglednih prilika. U 30. minuti Alexandre Gorgon je skrenuo u mrežu šut Bradarića iz daljine, a u 45. minuti Franko Andrijašević je nakon odbijene lopte povećao na konačnih 2:0. U drugom dijelu se igrala "uspavanka" jer se Rijeka zadovoljila postignutim, a Splićani su beli praktički bezopasni.

Rijeka vodi s 26 bodova, Osijek je drugi s 23, a Dinamo treći s 22 boda, dok je Split na devetoj poziciji s četiri osvojena boda.

Zanimljivo, Osijek je mogao barem na dva sata biti na vrhu ljestvice. Vodili su protiv Puljana do posljednje minute u kojoj su primili gol i ispustili pobjedu. U nezanimljivoj utakmici Osijek je poveo u 76. minuti kada je vratar Iveša obranio udarac glavom Vojnovića, a Muzafer Ejupi posprema odbijenu loptu u mrežu.

U prvoj minuti sudačke nadoknade vratar Osječana iznimno loše reagira na šut Valentina Stepčića s više od 25 metara i Puljani dolaze do boda.