Prvi bodovi za Werder, Rebić asistent za remi Eintrachta

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 5. kola Bundeslige Werder je kod kuće svladao Wolfsburg 2:1 i tako je momčad iz Bremena upisala prve bodove ove sezone.

Wolfsburg je poveo autogolom Roberta Bauera u 69. minuti, a preokret i pobjedu Werderu donijeli su u samoj završnici utakmice Lennart Thy (86) i Theodor Gebre Selassie (90+1). Hrvatski napadač Josip Brekalo nije bio u postavi Vukova.

Eintracht iz Frankfurta, koji vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, na svojem je terenu protiv Herthe odigrao 3:3. Hrvatski napadač Ante Rebić bio je asistent za treći gol Eintrachta u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Bila je to utakmica puna obrata. Hertha je povela 19. minuti golom reprezentativca BiH Vedada Ibiševića, da bi na poluvrijeme Eintracht otišao s prednošću 2:1. U nastavku opet preokret. Pogocima Ibiševića (58) i Essweina (65) Hertha opet vodi 3:2. No, u drugoj minuti sudačke nadoknade Michael Hector je na dodavanje Rebića izjednačio na 3:3.

Prošle sezone Niko Kovač je uspio spasiti Eintracht od ispadanja, a sada je peti s 10 bodova.

Vodeći Bayern je u gostima kod Hamburgera slavio 1:0 pogotkom Joshue Kimmicha u 89. minuti. Bayern je tako zadržao stopostotan učinak, ima 15 bodova, dok je HSV ostao pri dnu ljestvice s bodom. Hrvatski napadač Alen Halilović nije bio u sastavu HSV-a.

Mainz je izgubio od Bayer Leverkusena 2:3, a trostruki strijelac za goste bio je Javier Hernandez "Chicharito" (32, 66, 90+2).

Dan prije Borussija Dortmund je pobijedila Freiburg 3:1. Golove za Borussiju postigli su Pierre-Emerick Aubameyang (45), Lukasz Piszczek (53) i Raphael Guerreiro (90+1), dok je pogodak za goste postigao Maximilian Philipp (60).

Borussija je u posljednje četiri utakmice, uključujući i jednu u Ligi prvaka, postigla 20 golova.

Borussia Moenchengladbach - FC Ingolstadt 04          2:0