[VIDEO] Rakitić strijelac u remiju Barcelone i Atletica

Hrvatski nogometni reprezentativac Ivan Rakitić bio je strijelac za Barcelonu koja je u derbiju 5. kola španjolskog prvenstva na svom Camp Nou odigrala 1:1 protiv madridskog Atletica.

Rakitić je doveo Barcelonu u vodstvo u 41. minuti pogotkom glavom s pet metara nakon sjajnog ubacivanja Inieste. Gosti su izjednačili u 61. minuti preko Corree i to samo minutu nakon što je kod domaćih zbog ozljede iz igre morao izaći najbolji igrač današnjice Lionel Messi. Katalonski klub objavio je kako je Messi ozlijedio preponu desne noge te će morati pauzirati tri tjedna.

Rakitić je za Barcelonu odigrao svih 90 minuta. Šime Vrsaljko ponovno nije konkurirao za nastup u dresu Atletica.

Barcelona je sada treća s deset bodova, tri manje od vodećeg Real Madrida, dok je druga Sevilla s 11 bodova. Atletico je četvrti s devet bodova.

Madridski Real je na svom Santiago Bernabeu odigrao samo 1:1 (0-1) protiv Villarreala i tako ispustio prve bodove u Primeri ove sezone.

Duje Čop bio je strijelac za Sporting iz Gijona u porazu od 1:2 kod Celte u Vigu. On je svoj treći ovosezonski pogodak postigao u 80. minuti iz kaznenog udarca kojim je izjednačio na 1:1. No, domaći su u preostalom vremenu uspjeli postići pobjednički pogodak, također s bijele točke je u 87. minuti precizan bio Iago Aspas. Prvi gol za Celtu postigao je Hugo Mallo (66).

Poraz Las Palmasa na gostovanju kod Real Sociedada u San Sebastianu (1:4) Marko Livaja odgledao je s klupe za pričuve.

Rezultati 5. kola Primere, 21. rujna:

Celta - Sporting 2:1 (Hugo Mallo 66, Aspas 87-11m / Čop 80-11m)
Real M. - Villarreal 1:1 (Sergio Ramos 48 / Bruno Soriano 45+1-11m)
Barcelona - Atletico 1:1 (Rakitić 41 / Correa 61)
Granada - Athletic 1:2 (Carcela-Gonzalez 44 / Raul Garcia 15, Laporte 77)
Real S. - Las Palmas 4:1 (Willian Jose 1, 53-11m, Vela 22-11m, Zurutuza 35 / Tana 56)