HNL: Rijeka u derbiju deklasirala Dinamo

Nogometaši Rijeke u derbiju su 9. kola Prve HNL na Rujevici deklasirali Dinamo 5:2 (2:0) i tako zadržali vodeću poziciju nakon prve četvrtine prvenstva.

Rijeka je povela nakon samo 17 sekundi utakmice kada je Gavranović iskoristio nesporazum u obrani gostiju, da bi do kraja prvog poluvremena Gorgon svojim prvim golom u 33. minuti povisio na 2:0.

Rijeka je po prikazanom u prvom poluvremenu trebala imati i veću prednost, a propušteno je nadoknadila početkom nastavka kada su Vešović u 50. i Gorgon svojim drugim golom u 55. minuti povisili na 4:0. U samoj završnici pala su još tri gola, za Dinamo su zabili Soudani u 81. i Pavičić u 86., a za Rijeku Vešović u 82.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla do učinka od 23 boda, dok je Dinamo treći s 19.

U prvom susretu u nedjelju Osijek je s tri gola u posljednjoj četvrtini utakmice u svojem Gradskom vrtu svladao Split 3:0 (0:0). Prvi gol postigao je Perošević (68-11m), a pobjedu je u završnici s dva gola potvrdio Vojnović (82, 88).

Osijek je sada drugi s 22 boda, dok je Split posljednji s četiri boda, koliko ima i pretposljednja Istra 1961.

REZULTATI 9. KOLA,
Petak:
Lokomotiva - Cibalia 4:0 (Doležal 37, Marić 42, Bočkaj 73, Grezda 76)
Subota:
Istra 1961 - Inter 4:1 (Bertoša 17, Gržan 25, Stepčić 45-11m, Solomon 79 / Georgiev 88-ag)
Hajduk - Slaven Belupo 4:0 (Said 37, 71, Erceg 74, Futacs 88)
Nedjelja:
Osijek - Split 3:0 (Perošević 68-11m, Vojnović 82, 88)
Rijeka - Dinamo 5:2 (Gavranović 1, Gorgon 33, 55, Vešović 50, 82 / Soudani 81, Pavičić 86)

1. Rijeka 9 7 2 0 21-6 23
2. Osijek                   9  7 1 1  16-6   22
3. Dinamo 9 6 1 2 17-10 19
4. Hajduk 9 5 2 2 17-10 17
5. Istra 1961               9  2 3 4  11-14  9
6. Slaven Belupo 9 2 3 4 10-15 9
7. Lokomotiva              9  2 2 5  12-14  8
8. Inter 9 1 4 4 9-16 7