Biciklizam: Sagan europski prvak, Rogina 22., Kvasina 27.

Aktualni svjetski prvak u cestovnom biciklizmu Slovak Peter Sagan osvojio je i naslov europskog prvaka na prvom EP koje je ovoga tjedna održanom u Plumelecu u francuskoj pokrajini Bretanji.

Sagan je 236 kilometara zadanu dionicu svladao za 5:34:23 sati, a u završnom sprintu šestorice vozača uspio je nadvisiti srebrnog Francuza Juliana Alaphilippea i brončanog Španjolca Daniela Morena.

Od trojice hrvatskih vozača najbolji plasman ostvario je Radoslav Rogina koji je zauzeo 22. mjesto sa 16 sekundi slabijim vremenom od pobjednika, Matija Kvasina je ciljem prošao kao 27. sa 25 sekundi zaostatka za Saganom, dok Kristijan Đurasek nije završio utrku.

Do ove godine na EP-ima su nastupali samo biciklisti do 23 godine starosti, a ovo je prvi puta kako su pravo nastupa imali svi najbolji vozači Starog kontinenta.