HNL: Lokomotiva premoćno svladala Cibaliju

U utakmici 9. kola Prve HNL Lokomotiva je premoćno pobijedila Cibaliju sa 4:0 (2:0).

Iako bi se po rezultatu reklo kako je bila uzbudljiva utakmica od prve minute, prvi gol je pao tek nakon pola sata igre.

U 37. minuti Ivanušec se sjajno probio kroz gostujuću obranu, gurnuo je loptu Doležalu koji zabija za 1:0. Par minuta kasnije u 42. minuti Marić zabija za 2:0 i s tim rezultatom se odlazi u svalčionicu.

U drugom dijelu opet smo gledali dominantnu Lokomotivu što se i isplatilo u 73. minuti kada je Majer poslao dobru loptu za Bočkaja koji povisuje na 3:0. Konačni rezultat postigao je Eros Grezda u 76. minuti, samo minutu nakon što je ušao u igru.

Ovom pobjedom Lokomotiva je skočila na šesto mjesto s osam bodova, dok je Cibalia pala na posljednju poziciju s četiri boda, koliko ima i pretposljednji Split. Na vrhu je Rijeka sa 20 bodova, jedan manje imaju Dinamo i Osijek.