[VIDEO] Sykoru najbrži pogodak u povijesti, Feyenoord iznenadio United

U prvim susretima 1. kola Europske lige veliko iznenađenje je napravio Feyenoord koji je s 1:0 pobijedio Manchester United, dok je pravi podvig  izveo Zenit koji je zaostatak od 0:3 kod Maccabija iz Tel Aviva pretvorio u pobjedu 4:3.

Maccabi, koji je izbacio Hajduka, bio je na pragu senzacije jer je do 77. minute vodio s 3:0 protiv Zenita, no Rusi su u zadnjih 13 minute izveli pothvat i zabili čak četiri gola za ogroman preokret.

Feyenoord je slavio protiv Uniteda s 1:0 pogotkom Vilhene iz 79. minute, a Crveni vragovi su igrali bez Rooneya i Ibrahimovića, koji je ušao tek u 63. minuti.

Talijanski Sassuolo je neočekivano kod kuće razbio Athletic Bilbao s 3:0, Viktorija i Roma su u Plzenju igrali 1:1, dok je iznenadio i irski Dundalk koji je i s igračem manje izvukao 1:1 kod AZ-a.

U pobjedama bečkih klubova sudjelovali su hrvatski nogometaši. Petar Filipović za bečku je Austriju odigrao cijelu utakmicu, kao i Ivan Močinić za Rapid.

U prvoj utakmici dana nogometaš češkog sastava Slovan Libereca Jan Sykora postigao je najbrži pogodak u povijesti Europske lige nakon što je u Bakuu protiv azerbejdžanskog Qarabaga zabio poslije samo 12 sekundi igre.

Rekord je dosad držao napadač Seville Vitolo koji je pretprošle sezone protiv Villareala pogodio u 13. sekundi igre. Dvoboj Qarabaga i Slovana u skupini J bio je i prvi uopće u natjecanju po skupinama ove sezone, a susret je završio 2:2. Za Liberec je zabio i bivši napadač Liverpoola i češke reprezentacije Milan Baroš (34) kome je to prvi europski gol nakon šest godina.