[VIDEO] SEHA liga: PPD Zagreb izgubio u Skoplju

Rukometaši PPD Zagreba izgubili su u 2. kolu SEHA lige u gostima kod vodećeg Vardara 31:32 (16:19).

Hrvatski prvak je u Skoplju odigrao vrlo lošu obranu u prvom poluvremenu, u kojem je domaća momčad postigla 19 golova, ponajviše zahvaljujući brzim kontranapadima od kojih se Zagrebaši nisu uspijevali obraniti. Ipak, PPD Zagreb je u 11. minuti vodio 9:7, ali je u samo jednoj minuti tu prednost izgubio.

U nastavku je momčad Veselina Vujovića uspjela usporiti domaće rukometaše i smanjiti propusnost obrane, ali nije uspjela nadoknaditi zaostatak iz prvog poluvremena. Zagreb je jednom u drugom poluvremenu došao do izjednačenja (22:22), ali je Vardar potom ponovno stvorio tri gola viška te tu prednost uspio sačuvati.

Najviše problema su Zagrebaši imali s Alexom Dushebaevim koji je postigao osam pogodaka i s brzim lijevim krilom Timurom Dibirovim, strijelcem sedam golova. Od hrvatskih reprezentativaca u makedonskom sastavu najbolji je bio Igor Karačić s tri pogotka, Luka Cindrić postigao je jedan, a Ivan Čupić je imao jedan promašaj.

Najbolji strijelac Zagreba bio je Stipe Mandalinić s devet pogodaka, pet je postigao Josip Valčić, a po tri Stefan Vujić, Luka Raković, Zlatko Horvat i David Miklavčič. Ivan Stevanović je imao osam obrana, a Matevž Skok samo jednu.

Vardaru je to bila već četvrta utakmica i treća pobjeda.

Skopski sastav je s 10 bodova na vrhu ljestvice SEHA lige. PPD Zagreb iz dvije utakmice ima tri boda i nalazi se na petom mjestu.

Hrvatski prvak će utakmicu 3. kola odigrati u utorak 20. rujna kada će ugostiti Gorenje Velenje.

1. Vardar     4    3    1    0   120-111   7
2. Celje PL    3    2    0    1    87-85    6
3. Veszprem     3    2    0    1    79-78    6
4. Meškov Brest     2    1    1    0    74-63    4
5. PPD Zagreb     2    1    0    1    59-54    3
6. Gorenje Velenje  2    1    0    1    50-47    3
7. Metalurg     2    0    0    2    44-48    0
8. Tatran Prešov    1    0    0    1    25-31    0