City slavio nad Unitedom u superderbiju, poraz Bilićeva West Hama

Odličan manchesterski derbi završio je pobjedom Citya nad Unitedom 2:1 u 4. kolu engleskog nogometnog prvenstva. Plavi dresovi zasluženo su slavili nad Crvenim vragovima golovima De Bruynea i Iheanacha te tako zabilježili 50. pobjedu Cityja nad Unitedom.

Bio je to ujedno dvoboj dvojice velikih trenera, Pepa Guardiole i Josea Mourinha, a Španjolac je ovaj put bio uspješniji.

Utakmica je praktički riješena već u prvom dijelu jer u drugom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali su gledatelji mogli uživati u odličnom nogometu. City je u vodstvo doveo Kevin De Bruyne u 15. minuti, a na 2:0 povećao je Kelechi Iheanacha u 36. minuti.

Svoj četvrti gol za United u sezoni postigao je Zlatan Ibrahimović (42).

City i dalje ima stopostotni učinak od 12 bodova, dok je United ostao na devet, koliko ima i Chelsea koji u nedjelju gostuje kod Swanseaja.

Watford preokretom do pobjede kod West Hama

West Ham je na londonskom Olimpijskom stadionu vodio 2:0 protiv Watforda u 33. minuti, ali je gostujuća momčad do kraja poluvremena izjednačila, a u drugom dijelu i nadigrala momčad Slavena Bilića te slavila 4:2.

Tako je klub bivšeg hrvatskog izbornika ostao na tri boda u prve četiri utakmice.

Dvostruki strijelac za West Ham bio je Michail Antonio (5, 33), a oba je pogotka postigao na asistenciju Dimitrija Payeta. No, obrana West Hama nije bila na visini zadatka pa su Ighalo (41), Deeney (45+2), Capoue (53) i Holebas (63) donijeli vrijednu pobjedu Watfordu.

Gosti su u subotu bili uspješniji na premerligaškim terenima. Tottenham je kod Stokea slavio s uvjerljivih 4:0, a pogađali su Son Heung-Min (41, 56), Dele Alli (59) i Harry Kane (70).

Tri je boda odnio i Crystal Palace s gostovanja kod Middlesbrougha. Christian Benteke (16) i Wilfried Zaha (47) bili su strijelci za goste, dok je Daniel Ayala (38) donio izjednačenje Middlesbroughu.

Uz mnogo sreće do pobjede je stigao Arsenal na svojem Emiratesu protiv Southamptona. Gosti su poveli u 18. minuti kada se lopta odbila od grede u leđa Petera Cecha i završila u mreži, nakon slobodnog udarca Dušana Tadića. Laurent Koscielny je izjednačio u 29. minuti, a u sučevom vremenu je iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca sva tri boda Topnicima donio Santi Cazorla (90+5).