[VIDEO] Hajduk u 94. minuti do remija s Iasijem

Nogometaši Hajduka odigrali su 2:2 u Rumunjskoj protiv Iasija u prvoj utakmici 2. pretkola Europske lige, nakon što su gubili 0:2. Izjednačujući gol za Splićane zabio je Ahmed Said u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Europski nastup ove sezone Hajduk je započeo u Rumunjskoj, a nakon prvih pola sata utakmice činilo se kako će ovdje završiti san Splićana o Europi. Hajduk je očajno ušao u susret i domaćin je nakon 23 minute vodio 2:0 uz promašeni zicer.

Rumunji su poveli u 19. minuti nakon pogreške Marka Ćosića, koji je u svom kaznenom prostoru poklonio loptu Gianmarcu Piccioniju, a ovaj sjajno asistirao Cristei koji je s pet metara lagano zabio.

Svega četiri minute kasnije bilo je 2:0 za Iasi. Piccioni je izbjegao zaleđe i sam izašao ispred Dantea Stipice i matirao ga.

U 36. minuti Cristea je mogao do još jednog gola, srećom domaći napadač je sa četiri-pet metara bio neprecizan.

U drugom poluvremenu Hajduk je zaigrao daleko bolje i već u 48. minuti Splićani su smanjili zaostatak. Fran Tudor je odlično uposlio Franka Ohandzu koji je nakon svega tri minute provedene u igri poentirao

Kamerunski napadač mjesecima je izbivao iz sastava zbog ozljede i pokazao se kao džoker trenera Marijana Pušnika. Bio je to njegov četvrti pogodak uz dvije asistencije u sedam europskih nastupa u dresu Hajduka, dok je u HNL-u u osam utakmica postigao samo jedan pogodak.

U 89. minuti Hajduk je mogao izjednačiti, no vratar rumunjske momčadi Branko Grahovac sjajno je obranio Ćosićev udarac. No, u četvrtoj minuti sudačke nadoknade Grahovac je gostima poklonio pogodak. Said je pucao s 25 metara, a Grahovac loše reagirao za konačnih 2:2 i otvorena vrata Hajduku za nastavak europske priče.

Prvu utakmicu 2. pretkola Europske lige odradila je i zagrebačka Lokomotiva koja je također upisala remi odigravši 1:1 u Finskoj protiv Rovanijemija.