Euroliga: Fenerbahče i CSKA poveli 2-0

U drugom susretu četvrtfinalne serije Eurolige košarkaši Fenerbahčea su u Istanbulu deklasirali Real Madrid 100:78 i u seriji na tri pobjede poveli 2-0.

S 2-0 poveo je i CSKA nakon što je u Moskvi pobijedio Crvenu zvezdu 77:76.

Fener je nakon prve četvrtine imao 13 koševa prednosti (27:14), a do poluvremena je prednost narasla na velikih 25 koševa razlike (54:29). U nastavku susreta Turci su rutinski sačuvali veliku prednost. Fenerbahče su do pobjede predvodili Ekpe Udoh s 18, Nikola Kalinić sa 17 te Bogdan Bogdanović sa 16 koševa. Kod Reala najučinkovitiji su bili Sergio Rodriguez s 15 i Luka Dončić s 10 koševa.

Treća utakmica je u utorak, 19. travnja u Madridu.

Nakon što je u utorak slavio 84:74, CSKA je u drugom susretu nakon dramatične završnice pobijedio beogradski sastav 77:76.

Crvena zvezda je 19 sekundi prije kraja susreta imala napad za pobjedu, no Stefan Jović je pogriješio načinivši korake. Zvezda je vodila veći dio prve četvrtine, u drugoj je imala i šest koševa viška (48:42), da bi na odmor otišla sa četiri koša prednosti. U trećoj četvrtini je CSKA okrenuo rezultat, a potom u posljednjoj dionici stigao i do vodstva od sedam razlike (69:62). Ipak, Crvena zvezda je tri minute prije kraja izjednačila (70:70), a 70 sekundi prije kraja susreta i povela (75:74). U neizvjesnoj završnici pobjeda je ipak pripala ruskom sastavu.

CSKA su do pobjede predvodili Kyle Hines s 19 te Nando de Colo i Cory Higgin s po 13 koševa. U gostujućim redovima najefikasniji su bili Stefan Jović s 15 koševa i sedam asistencija te Tarence Kinsey i Marko Simonović s po 14 koševa.

Treća utakmica je u Beogradu u ponedjeljak, 18. travnja.

U petak, 15. travnja druge utakmice će odigrati Lokomotiv Kuban i Barcelona te Laboral Kutxa i Panathinaikos. Nakon prvih utakmica u vodstvu su Lokomotiv i Laboral Kutxa.