NBA: Spursima nakon produžetka derbi s Oklahomom

San Antonio Spursi prekinuli su pobjedom nakon produžetka protiv Oklahoma Cityja 102:98 niz od tri poraza.

Ujedno su 40. domaćom pobjedom sezone, uz samo jedan poraz, izjednačili rekord Boston Celticsa. Jedini domaći poraz nanijeli su im prije dva dana prvaci Golden State Warriosi.

Spursi su u drugom poluvremenu posljednjeg domaćeg dvoboja sezone nadoknadili zaostatak i izborili dodatno vrijeme, a onda je Kawhi Leonard 49 sekundi prije isteka istoga doveo svoju momčad u vodstvo 100:98. Tony Parker je 12 sekundi prije zadnjeg zvuka sirene pogodio dva slobodna bacanja za konačnih 102:98. Iako je Oklahoma došla u San Antonio bez dvojice najboljih igrača, Kevina Duranta i Russella Westbrooka, pružila je odličan otpor.

Leonard je ubacio 26 koševa za Spurse, Parker je dodao 20, dok su kod Thundera četiri igrača zabila po 17 poena - Waiters, Enes Kanter (16 skokova), Steven Adams i Cameron Payne.

I prije ovog susreta bilo je poznato kako će Spursi u doigravanje s druge pozicije u Zapadnjoj konferenciji, trenutačni omjer im je 66-15, a Thunder s treće, oni su završili sezonu s omjerom 55-27, pa će se ova dva sastava susresti u drugom krugu doigravanja, naravno ako budu uspješni u prvom krugu.

Joe Johnson je 15 od svojih 25 koševa postigao u četvrtoj četvrtini, a Miami Heat se pobjedom 99:93 nad Detroitom izjednačio s Atlanta Hawksima na trećem mjestu Istočne konferencije s identičnim omjerom 48-33.

Boston i Charlotte su na omjeru 47-34. Ako pobijedi u Bostonu u srijedu Miami će osigurati treću poziciju i prednost domaćeg parketa u prvoj rundi doigravanja.

Indiana Pacersi osigurali su sedmo mjesto na Istoku i dvoboj protiv Toronto Raptorsa u prvom krugu doigravanja 102:90 domaćom pobjedom protiv New York Knicksa, koji su u svojoj posljednjoj utakmici ove sezone nastupili bez Carmela Anthonyja i Kristapsa Porzingisa. Paul George i George Hill su sa po 19 poena predvodili Pacerse, dok je Derrick Williams sa 21 ubačajem najbolje iskoristio ponuđenu minutažu kod Knicksa.

Raptorsi, koji su još ranije osigurali drugo mjesto na Istoku, na svom su parketu sa 122:98 svladali najslabiju momčad lige Philadelphia 76-erse. Na poluvrijeme se otišlo s vodstvom gostiju od 61:55, no nastavak je pripao domaćima sa čak 67:37. Norman Powell sa 18 pogodaka, te Jonas Valančiunas sa 17 koševa i 11 skokova predvodili su Raptorse, dok je Robert Covington s 24 poena bio prvo ime Sixersa.

Rezultati NBA lige:

Indiana - New York                   102-90
Detroit - Miami                           93-99
Toronto - Philadelphia             122-98
San Antonio - Oklahoma City  102-98 (produžetak)

4. Denver 33 48 .407 21 1/2
5. Minnesota 28 53 .346 26 1/2